Služby


Záchovná stomatologie

Zubní kaz je nejčastější infekční onemocnění dneška. Když už vznikne, je nutno ho co nejdříve odstranit, jinak může zub naprosto zničit. Proto je důležité 2x ročně absolvovat preventivní prohlídky (bohužel pro dospělé od letošního roku pojišťovna proplácí pouze 1 prohlídku ročně). 

Když už si člověk totiž kaz objeví sám, je už ve velmi pokročilém stavu. Zkušené oko lékaře, případně RTG snímky, dokáží kaz odhalit v počátku. Někdy dokonce není nutno ani zub vrtat, postačí úprava hygieny a různé prostředky ústní hygieny, které Vám lékař doporučí. 

Kaz je nutno odstranit všechen, proto máme k dispozici i speciální obarvovač kazu (caries detektor), který nám ukáže i ty jeho nejskrytější části.

Po odstranění kazu se zhotoví plomba. 

Bílá (kompozitní) je velice estetická, váže se k zubu a tím ho zpevňuje. Vyžaduje ale také perfektní hygienu od pacienta, poté má i dlouhodobou trvanlivost. 

Pokud kaz zasáhne zubní nerv, je nutno kořenové kanálky ENDODONTICKY vyčistit od infekce a zaplnit. 

Je to prakticky poslední možnost, jak zub zachránit, je nesmírně technicky i časově náročný a většinou následně zub vyžaduje ošetření korunkou. 

Cena tohoto ošetření se může zdát vysoká, avšak stále vyjde levněji, než zub složitě nahrazovat můstkem či implantátem.

Dentoalveolární chirurgie

Extrakce

V případě, že zub již nelze zachránit, je nutné ho vytrhnout. Také se preventivně extrahují zuby moudrosti, které způsobují stěsnání dalších zubů, zhoršenou hygienu zubů před nimi atd.

Tento výkon provádíme v lokální anestezii, pacient tak vnímá pouze určité tlaky, avšak bolest vůbec.

Nebojte se u nás znecitlivujícími látkami opravdu nešetříme. 

Důležitější je pro nás kvalitní a bezbolestivé ošetření!!!!

Resekce

V případě, že i přes největší snahu od obtíží neuleví ošetření kořenových kanálků, je to ta poslední možnost. Dáseň nad hrotem kořene se nařízne, lékař se dostane k tomuto hrotu a odřízne ho. Ještě ho v případě nutnosti může otvorem v kosti zaplnit. 

Výkon je opět samozřejmě prováděn v lokální anestezii.

Endodontické ošetření

lidově nazýváno čištění kanálků, se odborně nazývá endodontické ošetření. Jedná se o ošetření kořenového systému zubu například z důvodu zánětu zubní dřeně, infikovaných kořenových kanálků nebo při úrazech. Dřeňová dutina a kořenové kanálky se očistí od jejich zánětlivého obsahu, zub se vydezinfikuje a natěsno vyplní. Účelem tohoto ošetření je zachování zubu a obnova jeho funkce. 

Po výkonu můžete vnímat nějakou dobu zvýšenou citlivost zubu, která postupně ustoupí. Pokud ji potřebujete utlumit, použijte běžné léky proti bolesti. 

Naše klinika používá taktéž nejvyšší standard plnění nahřátým obturátorem, který dokonale uzavře kořenové kanálky před případnými reinfekcemi.

Bělení zubů

Bělení zubů předchází preventivní prohlídka a dentální hygiena. Je třeba vyloučit přítomnost zubních kazů a odstranit zubní kámen či povrchové pigmentace. 

U zdravých zubů pak můžeme přistoupit k vlastnímu bělení

Nabízíme 3 typy bělení:

 • domácí (White Dental Beauty)
 • ordinační
 • kombinované (domácí + ordinační) - PureWhitening

Při DOMÁCÍ bělení provedeme otisky zubů, podle kterých v laboratoři připraví individuální nosiče. Tím zajistíme, že bělení bude rovnoměrné a efektivní. Domů si odnesete bělicí sadu, která obsahuje nosič a gel.

Následně si každý rok může kdykoliv zapomocí nových gelů dobělovat pacient sám doma v nosičích, které mu zůstanou po počátečním bělení.

Při ORDINAČÍ bělení naneseme na zuby přímo v ordinaci vysoce koncentrovaný bělící gel (nedoporučujeme na velmi citlivé zuby). Výhodou je však rychlý bělivý výsledek.

Nejúčinnější a nejefektivnější metodou je KOMBINOVANÉ bělení PUREWHITENING (jediné bělení na světě s garancí výsledku a trvanlivosti) Toto bělení probíhá ve 3 fázích: 

 1. nejdříve začnete domácím bělením v námi zhotovených nosičích (14 dní - noční fáze)
 2. 15.den dobělíme zuby u nás v ordinaci
 3. další týden pokračujete s domácím dobělováním (15-21. den - denní bělení

Výhodou kombinovaného bělení není nutnost doržovaní tzv. Bílé diety.

Protetika

Protetické řešení nastupuje v případě, kdy byl již zub destruován kazem či úrazem do té míry, že nelze zhotovit pouze výplň. Obecně se dělí na 

 • fixní 
 • snímatelnou 

Mezi FIXNÍ PROTETICKÉ výrobky řadíme onlaye, korunky či můstky. 

 • Onlay nahrazuje velkou část korunky zubu, kdy by již při zhotovení klasické výplně hrozilo rozlomení zubu. 
 • Korunka nahrazuje celou viditelnou část zubu, obnovuje plně jeho funkční, i estetickou funkci. 
 • Můstek se skládá z korunek a mezičlenů, které nahrazují chybějící zub či zuby.

Tyto výrobky lze zhotovit z různých materiálů. Patří mezi ně hlavně :

 • metalokeramika (kovový plášť, potažený keramikou v barvě zubu) - nevýhoda při bruxismu či úrazu může být viditelná po odštípnutí keramické části tmavá kovová část korunky.
 • celokeramika (nejvíce estetická, přesná a biokompatibilní) - i při odštípnutí korunkové části při úrazu je zbylá část korunky stále bílá.

SNÍMATELNÁ PROTETIKA , jak název napovídá, není v ústech pevně upevněna. Čím více zubů se podaří zachovat, tím lépe pro držení náhrady. Na zubech ji drží kovové či pryskyřičné spony, na přání lze zhotovit i složitější konstrukce, které zlepšují komfort nošení pro pacienta.

Nabízíme i nejmodernější variantu umělého chrupu - 

DEFLEX - pružná, estetická zubní náhrada - v případě zájmu se můžete zeptat v naší ordinaci.

Pravidelné prohlídky

Preventivní prohlídky hrají zásadní roli v péči o zuby a dutinu ústní. Pravidelné kontroly u zubního lékaře odhalí počínající problémy dříve, než začnou způsobovat obtíže. Čím déle s návštěvou stomatologa otálíte, tím větší zásah do chrupu i do peněženky vám hrozí. Malá výplň je levnější a šetrnější než extrakce zubu s jeho následným nahrazením. 

Preventivní prohlídky jsou doporučené 2x za 1 kalendářní rok!

Pojišťovna však hradí od roku 2022 pouze 1x za rok preventivní prohlídku.

PŘED PROHLÍDKOU a VSTUPNÍM VYŠETŘENÍM VŽDY DOPORUČUJEME NEJDŘÍVE NAVŠTĚVU DENTÁLNÍ HYGIENY. 

Služby Dentální Hygieny poskytujeme i u nás za pomoci nejmodernějších metod a nejlepších přístrojů, které jsou na trhu.

Běžná prohlídka se skládá z:

 • Vyšetření
 • Kontrola zubů
 • Kontrola dásní a sliznic
 • Rentgenové vyšetření
 • Doporučení ke zlepšení dentální hygieny


Dentální hygiena

Zubní kaz i další onemocnění zubů a dásní jsou nejčastěji způsobeny nedostatečnou hygienou dutiny ústní. I když si zuby čistíte sebedéle a sebečastěji, jde hlavně o techniku.

Krvácí Vám dásně? - I s tímto probléme Vám pomůže naše dentální hygienistka. Vše záleží na kvalitním očištění a následné spolupráci pacienta v provádění správné techniky čištění.

Nejdůležitější je odstranit veškerý zubní plak, ve kterém se pak nemohou držet bakterie způsobující zubní kaz, zánět dásní nebo parodontitidu.

Na dentální hygieně Vám vše ukážeme. Zuby vám obarvíme plak detektorem a následně si ukážeme kde byste se měli na čištění nejvíce soustředit, jakou techniku čištění zvolit a jaké správné pomůcky k tomu používat. 

NEJLEPŠÍ ODBORNÉ ČIŠTĚNÍ ZUBŮ VŮBEC! GUIDED BIOFILM THERAPY (GBT)

GBT je systematické ošetření, určené k odstranění biofilmu a udržení zdravých zubů během života. Může být prováděno u všech věkových skupin a typů pacientů.

Tento protokol, zvaný GUIDED BIOFILM THERAPY, kombinuje profesionální čištění zubů v ordinaci a řádnou domácí péči o zuby.

Léčba je prováděna nejméně invazivním způsobem, s nejvyšší úrovní bezpečnosti a účinnosti, zahrnující instruktáž ústní hygieny se zubními kartáčky a motivaci k udržení přirozených zubů a implantátů co nejdéle.

Návštěva hygienistky alespoň 2x ročně by měla být samozřejmá stejně jako preventivní prohlídky.


Používáme moderní přístroje:

 • NSK varios COMBI - NEJLEPŠÍ přístroj na trhu, který kombinuje odstranění mineralizované části plaku (zubní kámen) + AIRFLOW dokonale dočistí veškeré zbytky plaku .
 • LUNOS Airflow - odstaní většinu pigmentací na zubech


Implantace

Nejpřirozenější náhrada ztracených zubů. 

Při náhradě jednotlivých zubů nedochází k poškození okolních zubů broušením jako u můstků. 

Pomůže získat zpátky sebevědomí u bezzubých čelistí. Používáme špičkovéněmecké implantáty od firmy Meisinger s více jak 30 lety vývojem a klinickými studiemi. 

Implantace má několik fází:

 1. KONZULTACE - provede se OPG rentgenový snímek kde se změří zda je dostatečná šíře i výška kosti pro implantaci. Pokud kost není dostatečná musí se kost doplňovat pokut nám to přilehlé struktury dovolí.
 2. CHIRURGICKÁ IMPLANTACE - ve sterilním a dezinfikovaném prostředí se zavede implantát s krycím šroubkem. Následně se musí implantát vhojit do kosti cca. 5 měsíců.
 3. VHOJOVACÍ VÁLEČEK - na implantát se našroubuje vhojovací váleček, aby okolní dáseň se hezky dotvartovala. (cca. 2-3 měsíce po zavedení implantátu)
 4. OTISKOVÁNÍ na KORUNKU - za 4-6 měsíců od zavedení implantátu se otiskne stav v puse aby Laboratoř mohla zhotovit KORUNKU
 5. ZKOUŠKA KORUNKY - rychlá návštěva, kdy se před zhotovením korunky odzkouší zda korunka krásně sedí do skusu.
 6. NAŠROUBOVÁNÍ KORUNKY - korunka zhotovená na modelu v laboratoři se našroubuje na implantát a pacient odchází s novým zubem :)

ABUTMENT - Nosná část šroubovatelná na implantát

KORUNKA - estetická krycí korunka, která je nalepena na abutmentu a dohromady i s abutmentem se našroubuje na implantát