Vybavení

OPG - Gendex GXDP 300
OPG - Gendex GXDP 300

Disponujeme panoramatickým rentgenovým přístrojem, který nám umožní prohlédnout všechny zuby, obě čelisti, čelistní dutiny a klouby. 

Zjistíme tak celkový přehled o všech vašich zubech a zánětech, které se v dutině ústní mohou nacházet.

KOFFERDAM
KOFFERDAM

Speciální blána, která se pomocí spon uchytí na ošetřovaných zubech. Zabraňuje kontaminaci pracovního pole slinami, bakteriemi apod. To zvyšuje kvalitu a úspěšnost jak endodontického ošetření, tak i fotokompozitních výplní. Pacient si pod blánou může klidně polykat, nemusí mít v ústech odsávání a je chráněn před desinfekčními roztoky, které se při endodontickém ošetření používají.

MTwo, 2Sahpe, Gold systém pro opracování kořenových kanálků
MTwo, 2Sahpe, Gold systém pro opracování kořenových kanálků

Nástroje jsou vyrobeny ze slitiny niklu a titanu, vyvinuté v NASA, která má velkou schopnost ohybu s nízkým rizikem zlomení. To nám umožňuje opracovat i velmi zahnuté kanálky mnohem kvalitněji, než ručními nástroji. 

Cerasteam CS 2100
Cerasteam CS 2100

Pracuje na principu digitální radioviziografie, kdy již nepoužíváme klasické snímky, ale RTG se nám zobrazí přímo na monitoru u křesla pacienta. Odpadá dlouhá doba vyvolávání, snímek lze jakkoliv upravovat, aby z něj bylo možno vyčíst co nejvíce informací. Nezanedbatelnou vlastností radioviziografie je i to, že dávka záření v porovnání s klasickými přístroji je minimální.

VDW Reciproc Silver
VDW Reciproc Silver

Endomotor umožňující precizní 3D konické opracování kořenových kanálků. Díky vnitřnímu programu kontroluje zachycení nástroje v kanálku a opačným chodem může okamžitě nástroj uvolnit, čímž snižuje nebezpečí jeho zalomení při ošetření. Ošetření kořenových kanálků za pomocí tohoto motoru je rychlejší, efektivnější a bezpečnější. 

Variabilní kombinace 2 v 1

Ultrazvukový scaler a profylaktický pískovač (Air Flow)  v jednom zařízení pro pohodlné profesionální odstranění zubního kamene a plaku. Subgingiválně nebo supragingiválně.

pískovač:

Air Flow s prášky EMS plus (nejjemnější částice na trhu)

scaler:
- 3 řady výkonů (scaling, perio, endo)

Nová technologie firmy NSK, iPiezo, poskytuje stabilní výkon automatickým přizpůsobením optimální vibrační frekvence v závislosti na stavu zatížení. Výkon je regulován tak precizně, aby vždy co nejšetrněji odstraňoval zubní kámen


Mobilní přístroj pro profylaxi, který splňuje nejpřísnější požadavky na moderní odborné čištění zubů v celém spektru ošetření, jak subgingiválního, tak supragingiválního. 

Pokud je třeba odstranit zabarvení, usazeniny a biofilm, pak je tu pro vás MyLunos® Násadec pro ústní pískování, vyznačující se snadnou manipulací, efektivitou a ergonomií. Podle zvolené trysky je vhodný pro supra- i subgingivální použití. Počínaje přípravou přes použití při ošetření až po úpravu k opětovnému použití důsledně dbáme na myšlenku systémovosti. MyLunos® poskytuje vysokou míru flexibility a efektivity, protože byl vyvinut jako komplexní systém.

BeeFill 2v1
BeeFill 2v1

Nejnovější přístroj na plnění kořenových kanálků. Kanálek je zaplněn ve dvou fázích. V první je zaplněn hrot kořene tzv. metodou vertikální kondenzace. V druhé fázi je kanálek zaplněn teplou gutaperčou která zajistí rovnoměrné zaplnění a dokonalé utěsnění kořenového kanálku.
Výhodou této metody je možnost optimálního zaplnění a nízké riziko následných komplikací. To vše je předpokladem pro následné a dlouhodobé ošetření.

Apexlokátor
Apexlokátor

Tento přístroj se využívá při endodontickém ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a k lokalizaci tzv. foramen apicale. Foramen apicale je úzký otvor na hrotu zubního kořene, kterým prochází z okolní kosti do dutiny uvnitř zubu (zubní dřeně) vyživující céva a nerv. Pro dlouhodobý úspěch endodontického ošetření je klíčové ošetřit a vyplnit kořenový kanálek přesně k tomuto zúžení. Apexlokátor pracuje na principu porovnávání tkáňové rezistence (odporu) mezi dvěma elektrodami.

Pacientovi je zavěšen do ústního koutku malý kovový háček, který slouží jako jedna elektroda. Druhá elektroda je napojena na nástroj, kterým je kořen zubu ošetřován. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné. Jeho přesnost je podle klinických studií ještě vyšší, než měření délky kořene na rentgenových snímcích. Využitím kombinace údajů, které nám poskytuje apexlokátor a radioviziografie, jsme schopni úspěšně ošetřit drtivou většinu kořenových kanálků.

Acteon Satelec Intraorální rentgen X-Mind DC
Acteon Satelec Intraorální rentgen X-Mind DC
Náš nový Rentgen, který má ještě větší kontrolu nad stavem vašich zubů :-)